A2106 Линеарна Висока Bay

A2102 LED Линеарна Висока Bay е направен од тешки елоксирани, екструдиран алуминиум така што може да се справи со она што може да ни ги подметне. Ситно-Инженерните тела dissipates топлина и го задржува LED диоди во кул и право за години и години.

Широко се користат во аеродром, авто Застапништва, образование, здравствена заштита, дистрибуција, гимназии, индустриски и складиште, рекреација и јавни места.

Покажи производ

параметар

СИМНЕТЕ

Тагови производ

Градба

димензија 2FT, 3FT, 4ft, 5ft
домување дуралуминиум
Заврши Сребрена (стандард), бела, црна
монтажа Површинска монтажа голема заграда (стандард), монтирање на ѕид и суспензија поставува опционални
Покрие Леќи
IP Оценка IP65
ИК IK10

ЕЛЕКТРИЧНА

Достапно Вотс 80W, 120W, 150W, 200W
влезни напони AC100-277V стандард 50 / 60Hz
фактор на моќност > 0,95
THD <15%

ОПТИЧКИ и ефикасноста

LED чипови LM80 / 2835 LED чипови
прозрачна ефикасност 120/140/160 LM / W
лумен излез 10400 ~ 30000LM
CCT 3000/4000/5000/6000 / 6500K
CRI > 80
зрак Англи 120 °

ОПЦИИ

затемнување 0-10V | Дали затемнување
функција Микробранови сензор | За итни случаи
влезни напони AC200 ~ 240V

Генералниот

осветлување Дури и осветлување; Не-отсјај
Животниот век 50,000HRS
Гаранција 5 години
Оперативни Темп -20 ° C ~ + 45 ° C
Температура на чување -30 ° C до + 70 ° C
сертификати UL, далечинско обука и развој, CE, RoHS

параметар

Модел број wattage Напон CCT лумени димензија
A2106-600-80W 80W AC100-240V 3000 ~ 6500K 10400 / 12000LM 600 * 140 * 55 mm
A2106-900-120W 120W AC100-240V 3000 ~ 6500K 15600 / 18000LM 900 * 140 * 55 mm
A2106-1200-150W 150W AC100-240V 3000 ~ 6500K 19500 / 22500LM 1200 * 140 * 55 mm
A2106-1500-200W 200W AC100-240V 3000 ~ 6500K 26000 / 30000LM 1500 * 140 * 55 mm

photometrics

2106

ТЕХНИЧКИ СПЕЦИФИКАЦИИ

домување дуралуминиум
Заврши Сребрена
монтажа Површинска монтажа голема заграда
Покрие Леќи

електрични спецификации

LED мотор Висококвалитетен 3030 чипови
Достапно Вотс 80W, 120W, 150W, 200W
фактор на моќност > 0,95
Собна температура -20 ° C ~ + 50 ° C
Достапно Напон AC100-277V 50 / 60Hz стандард, AC277-480V 50 / 60Hz достапни

ОПТИЧКИ и спецификациите за перфомансите

лумен излез 80W: 10400lm | 120W: 15600lm | 150W: 19500lm | 200W: 26000lm
IP Оценка IP65
зрак Англи 60 ° 90 °
CRI > 80
ефикасност 130 ± 5% LM / w
CCT 3000 ~ 6500K
сертификати UL / CUL (E485380), DLC v4.2 премија

ОПЦИИ

боја на каросеријата Бела, црна
CRI > 90
UGR <19
функција 1-10V | Дали | Микробранови сензор и фотоелемент | За итни случаи
Напон AC277-480V 50 / 60Hz
инсталација Суспензија, монтирање на ѕид

ПРЕДНОСТИ

осветлување Дури и осветлување; Не-отсјај
Покрие УВ заштита
цена Рентабилно
IP Оценка IP65
возачот Meanwell или Inventronics возачот, без треперење
Гаранција 5 години гаранција
инсталација Лесно да се инсталира, фирма и брзо

ДИМЕНЗИЈА

wattage Должина (mm) Широчина (мм) Висина (mm)
80W 600 140 55
120W 900 140 55
150W 1200 140 55
200W 1500 140 55

a2001-dim-01

ПАКУВАЊЕ ИНФО

производ СЗ / компјутер GW / ЦТН Количина / ЦТН ЦТН големина (мм)
0.6m / 2ft 4кг 9 килограми 2 парчиња 660 * 210 * 300
0.9m / 3ft 5кг 11 килограми 2 парчиња 960 * 210 * 300
1.2m / 4ft 6.5 kg 14kg 2 парчиња 1260 * 210 * 300
1.5m / 5ft 7.5kg 16kg 2 парчиња 1560 * 210 * 300

a2001-слабо-02

PHOTOMETRICS

a2001-24g-метрика-01 a2001-24g-метрика-02

Код на производот ГЕНЕРАТОР

Изберете ја вашата конфигурација параметри подолу за да генерирате свој код на производот.

A2106 - 1500 - 200W - ЕМ - Прва Функција
серија Должина (mm) wattage опции
A2106 600 80W NM - Стандард
900 120W ND - Затемнување 1-10V
1200 150W DA - Дали затемнување
1500 200W

Чекање за ажурирање, ............... ..